baner

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Atlas owadów w.5

CENA: 13125.00

dostępność: niedostępny

autor: Heiko Bellmann
opis wydania: Strony: 192, Format: 190x137 mm
rok wydania: Rok wydania: 2024, oprawa: broszurowa

"Żadne inne organizmy zwierzęce zamieszkujące Ziemię nie odznaczają się takim bogactwem form, taką różnorodnością zachowań i liczebnością jak owady. To dlatego ich obserwowanie jest tak pasjonujące.

Do tej pory opisano około miliona owadów, co stanowi tylko ich część. W tej książce, poświęconej głównie owadom Europy Środkowej, z konieczności ograniczono się do najbardziej typowych przedstawicieli tych stawonogów.

Autor przedstawia fascynujące przykłady skomplikowanej sieci zależności łączącej owady z ich otoczeniem. Egzystencja większości ptaków zależy bezpośrednio nie tylko od bogactwa gatunków świata owadów, lecz także od ich liczebności. Ponadto żywią się nimi różne gatunki nietoperzy, większość płazów i gadów, wiele ryb słodkowodnych, pająki i inne grupy stawonogów. Także świat roślin zawdzięcza owadom bardzo wiele wyżej rozwinięte rośliny kwitnące rozmnażają się głównie dzięki nim.

Niestety egzystencja owadów jest zagrożona na skutek ludzkiej działalności, dlatego zatrważająco wiele gatunków znalazło się w Czerwonej księdze gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

375 zaprezentowanych gatunków

70 kolorowych ilustracji

ponad 500 kolorowych zdjęć

Niezbędna lektura dla każdego miłośnika przyrody!"

Powrót

Przejdź do: ALBUMY I ATLASY