baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

COLLECTA 88042 DELFIN BUTLONOSY rozmiar:M (004-88042)

CENA: 15.53

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechują się najwyższą jakością oraz idealnym odwzorowaniem kolorów i kształtów.
Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 figurek zwierząt, postaci oraz akcesoriów .


wymiary figurki: 14 x 4cm
Butlonosy to duże delfiny. Ich skóra jest szara, po stronie grzbietowej ciemniejsza, po brzusznej biała. Delfiny żyjące w cieplejszych, przejrzystszych wodach są ciemniejsze, prawie czarne.
Delfin to wodny ssak. Wyróżnia się delfiny oceaniczne i delfiny słodkowodne. Zamieszkują morza obu półkul. Często przebywają w gromadach od kilku do nawet kilkuset o wyraźnie zaznaczonej hierarchii. Odbywają dalekie wędrówki. Posiadają zdolność do echolokacji. Posiadają inteligencję dorównującą szympansom. Tresuje się je do sztuczek w delfinariach. Zdarza się, że pomagają innym delfinom, rannym lub chorym, a czasami nawet człowiekowi.
Delfin śpi, unosząc się w wodzie na głębokości około 50 cm, z jednym okiem otwartym. Oddycha wynurzając się co 30 sek. na powierzchnię nie budząc się. Delfiny często polują ławicami. Czasami nawet polują z rekinami. Żywią się rybami, kalmarami i skorupiakami. Ich głównym naturalnym wrogiem jest orka. Tworzenie dużych społeczności pozwala delfinom uniknąć ataku drapieżnika - przede wszystkim rekina.
na podst. Wikipedii
Powrót

Przejdź do: ZWIERZĘTA WODNE