baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

COLLECTA 88201 DINOZAUR MŁODY SPINOZAUR ROZMIAR:S (004-88201)

CENA: 11.24

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

wymiary figurki: 8.5 x 4.5cm
za Wikipedią:
Spinozaur "kolczasty jaszczur" to rodzaj mięsożernego dinozaura występującego na terenie dzisiejszej Afryki Północnej w późnej kredzie, 98-90 mln lat temu. Jest największym znanym obecnie teropodem. Dorosły osobnik mógł osiągać około 16 - 18 metrów długości i ważył 7 do 9 ton, czyli więcej niż Tyrannosaurus rex i giganotozaur.
Spinozaur został zaprezentowany w filmie Jurassic Park III. Zostaje tam pokazana walka dwóch dinozaurów, w której spinozaur ostatecznie zabija tyranozaura ukąszeniem w szyję..
Spinozaur miał charakterystyczny wydłużony pysk, podobny do paszczy krokodyla, niewielkie przednie kończyny, długi ogon i charakterystyczny żagiel na grzbiecie. Nie jest jasne czy spinozaur był głównie lądowym drapieżnikiem, czy raczej rybożercą, na co wskazywałyby jego wydłużone szczęki, stożkowate zęby i wysoko położone nozdrza. Jedyne wskazówki pochodzą z Europy i Ameryki Południowej. Spinozaur był prawdopodobnie oportunistą, żywiącym się głównie rybami i niewątpliwie padlinożercą - polował jednak również na niewielkie i średniej wielkości ofiary.