baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

COLLECTA 88337 ROHATYNIEC NOSOROŻEC rozmiar:M (004-88337)

PRODUKT NIE JEST OBECNIE DOSTĘPNY
CENA: 14.46

dostępność: wysyłamy w ciągu 72h

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechują się najwyższą jakością oraz idealnym odwzorowaniem kolorów i kształtów. Pozwala na stworzenie nie tylko wystawy stojących zwierząt, ale inspiruje do zaaranżowania scenek wyobrażających życie tych niesamowitych zwierząt. Mieszkańców naszej planety.
Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 figurek zwierząt, postaci oraz akcesoriów .

wymiary: 6cm x 7cm
Rohatyniec nosorożec to owad z rzędu chrząszczy. Rozprzestrzeniony jest w całej Europie, Afryce Północnej i w dużej części Azji Środkowej, po Afganistan i Kaszmir. Żyje również na terenie większych parków miejskich, ale spotykany jest stosunkowo rzadko, ponieważ prowadzi zmierzchowo – nocny tryb życia i jego aktywność wzrasta dopiero po zachodzie słońca.
Obecnie najczęściej spotykany jest w dużych tartakach, gdzie zgromadzone są wieloletnie stosy trocin i zdartej kory. W ciepła noce rohatyńce chętnie fruwają i nierzadko przylatują do źródeł światła, np. ulicznych latarni. Często z nich spadają, a potrąciwszy o coś po drodze, lądują na ziemi na grzbiecie. Jeśli podłoże jest gładkie, to bardzo trudno stanąć im na nogi.
Ma ciało długości 30 – 40 mm. Może podnieść ciężary 380 razy większe od niego.
/na podst. wikipedii