baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

COLLECTA 88386 ŻABA CZERWONOOKA RZEKOTKA DRZEWNA rozm:M (004-88386)

CENA: 15.53

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechują się najwyższą jakością oraz idealnym odwzorowaniem kolorów i kształtów.
Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 figurek zwierząt, postaci oraz akcesoriów .


Rzekotka jest małym, zaledwie kilkucentymetrowym płazem. Poza okresem godowym) prowadzi ściśle lądowy tryb życia (można ją spotkać nawet w znacznych odległościach od wody). Zgodnie z nazwą żyje na niskich drzewach i krzewach o szerokich liściach takich jak leszczyna, malina czy jeżyna, również na źdźbłach trawy. Zamieszkuje całą środkową Europę, Półwysep Bałkański i część Półwyspu Pirenejskiego, zaś w południowej Europie tworzy podgatunki. W Polsce - na terenie całego kraju, choć wszędzie nielicznie.
Grzbiet rzekotki ma zielony kolor, jednak dzięki zdolności mimetyzmu jego barwa może się w ciągu 15-20 minut zmienić od jasnożółtej do prawie czarnej. Brzuch jest białawy i lepki, co razem z palcami zakończonymi okrągłymi, lepkimi przylgami ułatwia utrzymywanie się na gładkich powierzchniach (może się wspinać nawet po pionowych szybach).
Przed drapieżnikami chroni je silna trucizna wytwarzana, w małych ilościach, przez ich gruczoły skórne.
Samce odzywają się głośno, a ich głos jest najbardziej donośny wśród polskich płazów. W okresie godowym rzekotki można usłyszeć nawet z odległości jednego kilometra. Rzekotka kończy aktywne życie wraz z opadaniem liści. W sen zimowy zapada na początku października, zimuje na ziemi w szczelinach lub pod grubą warstwą liści.
/na podst. Wikipedii