baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

COLLECTA 88497 LEOPARD MŁODY ŚNIEŻNY BAWIĄCY SIĘ ROZM:M (004-88497)

CENA: 15.53

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechują się najwyższą jakością oraz idealnym odwzorowaniem kolorów i kształtów. Pozwala na stworzenie nie tylko wystawy stojących zwierząt, ale inspiruje do zaaranżowania scenek wyobrażających życie tych niesamowitych zwierząt. Mieszkańców naszej planety.
Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 figurek zwierząt, postaci oraz akcesoriów .


wymiary: 7.5 x 2 x 3.5cm
Irbis, zwany też panterą śnieżną lub leopardem śnieżnym – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, występujący na terenach Azji Środkowej. Żyje w Himalajach i na Wyżynie Tybetańskiej oraz środkowej Azji.
Na białokremowej lub szarawej na grzbiecie i białej na brzuchu sierści widnieją czarne lub ciemnobrunatne rozetki i plamy. Długie i gęste futro doskonale kamufluje zwierzę.
Żyje w niewoli 16-18 lat. To jeden z najsłabiej poznanych gatunków. Śpi zwinięty w kłębek. Potrafi skakać na odległość do 15 m, przy czym długi ogon służy mu jako ster.
Pantera śnieżna należy do samotników. Czasem występuje parami. Jest bardzo czujna i ostrożna. Na wolności żyje tylko 4 500-7 000 irbisów, w ogrodach zoologicznych 200.
/ na podst. Wikipedii