baner

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Figury na ujeżdżalni. Podręcznik dla jeźdźców..

CENA: 45.47

dostępność: wysyłamy w ciągu 72h

autor: Christian Baier, Barbara Wołk
opis wydania: Strony: 192, Format: 250x175 mm
rok wydania: Rok wydania: 2023, oprawa: twarda

Figury na ujeżdżalni to jedyny kompletny podręcznik wyjaśniający klasyczne figury jeździeckie i sposób ich zastosowania w treningu. Christian Baier to trener i jeździec, który zdobywał wiedzę na temat koni i jeździectwa na całym świecie. Podczas pracy nad rozwijaniem międzynarodowego systemu edukacji i certyfikacji jeźdźców i trenerów dostrzegł brak praktycznego, przejrzystego podręcznika, który zbierałby w jednym miejscu klasyczne figury jeździeckie - wszystkie wzory i schematy jazdy używane w treningu koni. Tę lukę wypełniła jego książka. Wskazuje w niej jeźdźcom, jak bezpiecznie i metodycznie trenować konie na zamkniętej przestrzeni, a trenerom daje kompleksowe narzędzie do pracy nad rozwojem ciała i kondycji koni.

Klasyczne figury jeździeckie są podstawą wszystkiego, co robimy z końmi na ujeżdżalni - od pierwszych samodzielnych jazd bez lonży i nauki poruszania się po ujeżdżalni aż do najbardziej zaawansowanych treningów koni na poziomie zawodów międzynarodowych. Nawet parkury składają się z kombinacji (i modyfikacji) tych figur, splecionych ze sobą od startu do mety!

Książka prezentuje jasne schematy prawidłowego wykonywania figur jeździeckich w treningu a także unikatowy wybór ponad 50 ćwiczeń rozwijających konia sportowego zarówno w ujeżdżeniu, jak i w skokach. Wdrożenie figur jeździeckich jest podstawą prawidłowego treningu i edukacji w obu tych dyscyplinach. Autor dokładnie objaśnia wszystkie ćwiczenia, opatrując je przejrzystymi ilustracjami. Figury uporządkowane są od najprostszych do najbardziej złożonych - z częścią poświęconą cavaletti i skokom, od pierwszej jazdy przez pojedynczy drąg aż do zaawansowanych ćwiczeń i parkurów na wysokim poziomie trudności. Ćwiczenia przedstawione w książce w połączeniu z wiedzą praktyczną pomogą w rozwoju konia i jeźdźca - czasami nawet po latach "utknięcia w miejscu". Figury na ujeżdżalni są wspaniałym podręcznikiem dla wszystkich jeźdźców, przydatnym w każdej stajni i dla każdego instruktora zaangażowanego w nauczanie klasycznej sztuki jeździeckiej, a także niezbędnym narzędziem dla stowarzyszeń jeździeckich, fundacji czy szkółek jazdy konnej na całym świecie.

Powrót

Przejdź do: ALBUMY I ATLASY