baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Papo 56016 Narwal 20cm. (PAPO 56016)

CENA: 28.56

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Figurki morskie i oceaniczne pozwalają wyobrazić sobie świat zupełnie inny od naszego. Choć żyjemy na tej samej planecie...


Narwale jednozębne posiadają najuboższe uzębienie pośród ssaków morskich zaraz po fiszbinowcach, które nie posiadają go wcale.
Wyróżniający je róg wyrastający z czubka głowy to w rzeczywistości górny lewy kieł (rzadko wyrasta również kieł prawy). U samców osiąga do 3m długości natomiast u samic obecność kła nie jest regułą, sugerując jego rolę jako element rywalizacji podczas godów.
W przeszłości narwale łowiono dla mięsa, skóry oraz rogu, którego podobieństwo do mitycznego atrybutu jednorożca wykorzystywano jako ozdobę czy składniki lekarstw. Obecnie połowem narwali zajmują się wyłącznie Inuici i nie należy do gatunków zagrożonych.


Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.

Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.
Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.

Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.
Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

Powrót

Przejdź do: ZWIERZĘTA WODNE