baner

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Sławne drzewa województwa śląskiego

CENA: 51.96

dostępność: wysyłamy w ciągu 72h


Sztandarowa publikacja cenionego znawcy tematu, Aleksandra Żukowskiego, okupiona latami żmudnego gromadzenia materiału i wnikliwych dociekań. W rezultacie tych prac powstało dzieło szeroko opiniowane i polecane na łamach prasy. Zostały mu też poświęcone audycje radiowe, jak również program zrealizowany przez katowicki ośrodek Telewizji Polskiej. To za sprawą wyjątkowego ujęcia tematu, który nie tyle akcentuje walory przyrodnicze, co kulturowe opisywanych drzew. Na uwagę zasługuje również ta część publikacji, która odnosi się do żywych w pamięci, choć nieobecnych już pamiątek przeszłości oraz akcentowania ważnych uroczystości i wydarzeń poprzez symboliczne sadzenie drzew dla potomnych.


O autorze:

Aleksander Żukowski (ur. 1974 r.) Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej w Rybniku (obecnie II LO im. A. Frycza Modrzewskiego) oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykonuje zawód prokuratora. Urodził się, wychował i mieszka w Rybnickiem. Z zamiłowania przyrodnik, krajoznawca i regionalista działający na Górnym Śląsku. Związany z oddziałem PTTK
w Rybniku. W prasie lokalnej i regionalnej opublikował ponad sto artykułów o śląskiej przyrodzie i walorach turystyczno-krajoznawczych regionu rybnicko-raciborskiego. Publikował na łamach miesięcznika ,,Kurier"" (Czerwionka-Leszczyny), tygodnika ,,Nowiny"" (Rybnik), biuletynu ,,Przyroda Górnego Śląska"" (Katowice), miesięcznika ,,Przyroda Polska"" (Warszawa). Jest autorem książki ,,Okazałe drzewa Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny"", obszernej publikacji ,,Sławne drzewa województwa śląskiego"", serii wydawniczej ,,Na szlaku"" oraz współautorem serii przewodników pt. ,,Szlakami Zielonego Śląska"". Wyróżniony przez Zarząd Województwa Śląskiego za aktywny udział w pracach nad kreowaniem pozytywnego wizerunku Województwa Śląskiego.
Powrót

Przejdź do: ALBUMY I ATLASY