baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Safari Ltd 100031 Tyranozaur pierzasty 30xX13,5cm

CENA: 110.74

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Tyranozaur rex jest prawdopodobnie najbardziej znanym dinozaurem wszech czasów.
Mierzący do 40 stóp (ponad 12 metrów) długości pozostaje jednym z największych znanych dinozaurów mięsożernych.
Obraz tego dinozaura każdy umie sobie wyobrazić, gdy mówimy o dinozaurach mięsożernych.
Jednak ostatnie odkrycia ptasich dinozaurów zmieniają nasze wyobrażenia dotyczące wyglądu życia tego popularnego gatunku.
Nazwa naukowa: Tyrannosaurus rex
Charakterystyka: Tyranozaur to mocno umięśniony mięsożerca z dużymi szczękami wypełnionymi zębami wielkości bananów. Chodził na dwóch muskularnych nogach i miał względnie małe ramiona z dłońmi z dwoma palcami. Nowe dowody naukowe sugerują, że jego ciało było prawdopodobnie pokryte piórami.
Rozmiar i kolor: Ta niezwykle szczegółowa figura ma 12 cali długości i 5,25 cala wysokości. Odważne, kolorowe upierzenie i pokrwawiona twarz pokazują realistyczny wizerunek.
Wszystkie produkty Safari Ltd. są nietoksyczne i nie zawierają BPA
Na podstawie wikipedii:
Tak jak inne późne tyranozauroidy, tyranozaur był dwunożnym mięsożercą z masywną czaszką, a jego ciało było utrzymywane w równowadze przez długi ogon. Obecnie znane są teropody dorównujące, a nawet przewyższające wielkością tyranozaura. Jednak mierząc niemal 13 metrów długości i ważąc około 6 ton, nadal pozostaje największym znanym tyranozauroidem i jednym z największych znanych drapieżników lądowych wszech czasów.
Skamieniałości gatunku T. rex odkryto w formacjach skalnych zachodniej części Ameryki Północnej, datowanych na ostatnie trzy miliony lat okresu kredy (późny mastrycht, około 68,5–65,5 milionów lat temu). Był to jeden z ostatnich dinozaurów, nie licząc ptaków. Wymarł podczas wielkiego wymierania kredowego. Odnaleziono około 30 okazów, z czego niespełna połowa to w miarę kompletne szkielety. Udało się również odkryć niewielką ilość pozostałości tkanek miękkich zwierzęcia. Materiał kopalny okazał się wystarczający do przeprowadzenia badań dotyczących m.in. tempa wzrostu tyranozaura i jego biomechaniki. Wiele aspektów jego życia, jak zdobywanie pożywienia, fizjologia czy osiągana prędkość, pozostaje jednak przedmiotem sporów.