baner

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Safari Ltd 278929 Dinozaur Tyranozaur 20,5x11cm

CENA: 32.20

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Tyranozaur (Tyrannosaurus rex) to jeden z największych drapieżników lądowych dotychczas istniejących na ziemi. Odnalezione skamieniałości świadczą o tym, że mógł dorastać do 12 metrów długości, do 6 metrów wysokości, i mógł ważyć do 6 i pół tony.
tyranozaur Stożkowe, piłowane na brzegach zęby tyranozaura były przystosowane do chwytania i nadgryzania kawałów mięsa, które dinozaur następnie odrywał potężnym szarpnięciem głowy. Gdy któryś z jego zębów został wyłamany, to na jego miejsce szybko wyrastał nowy. Polował ale nie gardził też padliną. Jednorazowo mógł zjeść nawet 200 kg mięsa. Taki posiłek starczył mu wtedy na kilka dni.
Naukowcom nie udało się wyjaśnić, do czego tyranozaurowi mogły się przydawać bardzo krótkie, zaopatrzone w dwa palce przednie kończyny. Tyranozaur miał wielką głowę, krótką i muskularną szyję, bardzo muskularne tylne kończyny, stopy zaopatrzone w wielkie pazury. Tułów tego dinozaura był masywny, ale wiele kości było pustych w środku, co zmniejszało ich ciężar. Potężny, sztywny ogon stanowił przeciwwagę dla tułowia i wielkiej głowy. Skóra tyranozaura była pokryta okrągłymi łuskami.
Tyranozaury zamieszkiwały obszar dzisiejszej Ameryki Północnej. Żyły w okresie zwanym późna kreda, czyli mniej więcej od 68 do 65 milionów lat temu. Były jednymi z ostatnich dinozaurów i wyginęły podczas wielkiego wymierania, które zakończyło erę mezozoiczną.
Tyranozaur należy do rzędu dinozaurów gadziomiednicznych (Saurischia).
Na podstawie Wikipedii.
Wszystkie produkty Safari Ltd. są nietoksyczne i nie zawierają BPA