baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

Safari Ltd 281929 Niedźwiedź Grizzli z łososiem 9,6x4x5,6cm

CENA: 26.05

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Na podstawie Wikipedii:
Niedźwiedź grizli, grizli, grizzly, niedźwiedź szary (Ursus arctos horribilis) – podgatunek niedźwiedzia brunatnego, drapieżnego ssaka należącego do rodziny niedźwiedziowatych.
Zamieszkuje Amerykę Północną w jej zachodniej części, występuje również w Górach Skalistych. Długość ciała dochodzi do ponad 3 m, masa do 700 kg. Ubarwienie sierści brązowe z szarym lub srebrzystym nalotem. Grizzly jest podgatunkiem niedźwiedzia brunatnego (Ursus arctos). Wszystkożerny, odżywia się głównie pokarmem roślinnym, padliną, drobnymi zwierzętami, poluje także na większe ssaki, przy czym ofiarą jego pada również wyraźnie mniejszy baribal, zwany niedźwiedziem czarnym.
Kiedyś niedźwiedzie grizzly przemierzały zachodnią część Ameryki Północnej, od ubogich terenów Arktyki po góry i wyżyny centralnego Meksyku i od Oceanu Spokojnego.
Obecnie północnoamerykańskie niedźwiedzie grizzly spotkać można jedynie w Kolumbii Brytyjskiej, Jukonie, Terytoriach Północnozachodnich, Albercie, rejonie Parku Narodowego Yellowstone i na Alasce.


Ręcznie malowana figurka wyprodukowana przez cenioną z dokładności amerykańską firmę Safari Ltd.


Wszystkie produkty Safari Ltd są nietoksyczne i nie zawierają BPA
Idealne do nauki przez zabawę, często wykorzystywane w metodzie Montessori.