baner
 «  przewijaj zdjęcia  » 

UWAGA: Zdjęcia i filmy mogą przedstawiać różne warianty produktu. Cena odpowiada jednostce miary.

XL Safari Ltd 100259 Nogolotka czarnostopa 21x3,4cm

CENA: 37.98

dostępność: wysyłamy w ciągu 24h

Latające żaby drzewne to grupa rzekotek, która rozwinęła zdolność szybowania między drzewami w lasach tropikalnych Azji, Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Istnieje ponad 3000 gatunków żab, które przemieszczają się w taki sposób.
Życie na drzewach przez tysiące lat doprowadziło w procesie ewolucji do wytworzenia wyspecjalizowanych dłoni i stóp z większymi błonami, a także klap na ramionach i nogach, które pozwoliły im ślizgać się między gałęziami.
Szybownictwo różni się od lotu z napędem, na przykład u ptaków, nietoperzy, owadów i prehistorycznych pterozaurów tym, że nie wykorzystuje siły mięśni do wytworzenia siły, która utrzymuje zwierzę w locie. Zamiast tego szybujące zwierzę startuje z wysokiej pozycji i wyskakuje w powietrze, gdzie następnie „spada” pod kątem mniejszym niż 45 stopni, używając zmodyfikowanych membran, aby utrzymać je w powietrzu i spowolnić tempo opadania. Można to zrobić tylko na krótkich dystansach, w przeciwieństwie do lotu z napędem, który może być utrzymywany znacznie dłużej i dalej.
Nazwa naukowa: Genus Rhacophorus, Ecnomiohyla & Polypedates


Wymiary: 21.08 L x 11.18 W x 3.43 H


Ręcznie malowana figurka wyprodukowana przez cenioną z dokładności amerykańską firmę Safari Ltd.


Wszystkie produkty Safari Ltd są nietoksyczne i nie zawierają BPA
Idealne do nauki przez zabawę, często wykorzystywane w metodzie Montessori.